Foto: se svolením Microsoft

Microsoft spustil službu Xbox Cloud Gaming na zařízeních se systémem iOS

Se skvělou zprávou přišla společnost Microsoft, která oznámila oficiální příchod služby Xbox Cloud Gaming na počítače a zařízení s iOS, a to prostřednictvím webové aplikace. Tato služba je dostupná od 29. června ve 22 zemích včetně České republiky. Dosud sice bylo možné se k této službě dostat, ale pouze se speciální pozvánkou. Nyní už nic takového není potřeba.

Služba Xbox Cloud Gaming je součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate. Měsíční předplatné přitom vychází na 339 korun, nově registrovaní uživatelé mají první tři měsíce za 25,90 korun. Pochopitelně pokud již patříte mezi předplatitele služby Xbox Game Pass Ultimate, můžete si oblíbené herní tituly již nyní zahrát na svém iPhonu nebo iPadu zcela zdarma.

Zajímavé je, že Xbox Cloud Gaming běží na vlastním hardwaru Xbox Series X. To zjednodušeně řečeno znamená, že zatímco vy hrajete některou z her na svém zařízení s iOS, tato hra zároveň běží na konzoli Xbox Series X v datových centrech společnosti Microsoft.

V rámci této služby můžete nyní hrát v rozlišení 1080p a s rychlostí až 60 snímků za sekundu. Velkou výhodou je i to, že řadu her vývojáři již stačili přizpůsobit mobilním zařízením, ke hraní celé řady z nich proto nepotřebujete kompatibilní ovladač a bohatě vám postačí pouze dotykový displej telefonu nebo tabletu. Ne všechny tituly však již tuto podporu získaly, proto není od věci si nějaký ovladač přeci jen pořídit. A kromě toho samozřejmě potřebujete také kvalitní internetové připojení.

Zdroj: phonearena.com