Foto: se svolením Microsoft

Microsoft stáhne ze svého obchodu mnoho oblíbených her pro Xbox 360

Na stránkách podpory Xboxu se objevila zpráva, že Microsoft 7. února odstraní z obchodu Xbox 360 Marketplace řadu oblíbených her, což znamená, že si je po tomto datu nebudete moci zakoupit.

Každopádně pokud jste si již některou z her, které budou staženy, koupili, bude možné si ji stáhnout i po 7. únoru. Stejně tak všechny odstraněné hry, které jsou k dispozici také v obchodech pro Xbox One a Xbox Series X/S, bude možné na těchto platformách i nadále sehnat.

Řadu her, které jsou dostupné pouze na Xbox 360 Marketplace, však už od konce tohoto týdne nebude možné koupit. Uživatelé serveru Resetera zjistili, které hry spadají do této kategorie. Na seznamu jsou i některé známé tituly jako Jet Set Radio, Left 4 Dead a Left 4 Dead 2, Spelunky či The Orange Box.

Počet her, které definitivně opustí Xbox 360 Marketplace, se liší v závislosti na regionu. Na stránkách Microsoftu se můžete podívat, které konkrétní tituly budou staženy. Seznam pro Českou republiku zahrnuje celkem 39 her, podívat se na něj můžete zde.

Fakt, že starší digitální videohry postupně mizí z trhu, se bohužel stává čím dál tím běžnějším. Společnost Nintendo za necelé dva měsíce uzavře eShop pro konzole Wii U a 3DS, Microsoft již dříve vyřadil z nabídky několik titulů Forza a také společnost Sony na konci roku 2021 ztížila nakupování v obchodech pro PS3 a Vita.

Pokud máte zálusk na některý z mizejících titulů pro Xbox 360, doporučujeme jej zakoupit co nejdříve, jelikož do 7. února nezbývá příliš mnoho času.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.