Foto: se svolením Microsoft

Microsoft stále pracuje na 3D emoji pro Windows 11, časem nahradí 2D

V loňském roce Microsoft prozradil, že má v plánu do Windows 11 přinést 3D emoji. Zdá se přitom, že společnost se této své představy nevzdala a stále na ní pracuje. Nando Costa, významný designér Microsoftu, totiž nedávno právě tuto informaci prozradil.

V pátek Costa sdílel příspěvek na blogu, v němž uvedl, že se Microsoft v oblasti emoji skutečně ubírá novým směrem. Zmínil také, že společnost se na 3D emoji snaží přejít již od hackathonu v roce 2020. Nic jsme se však nedozvěděli o případném datu uvedení. Costa totiž na otázky diskutujících reagoval velmi stručně. „Pracujeme na tom,“ zmínil pouze.

Ačkoli proto nevíme, kdy se 3D emoji ve Windows 11 objeví, budiž nám útěchou, že na nich Microsoft stále pracuje a dříve nebo později se jich téměř s jistotou dočkáme. Tato novinka přitom měla být součástí nového operačního systému již od jeho zavedení. Bez vysvětlení se však Microsoft vrátil k plochému 2D designu. A to pravděpodobně proto, že plošší 2D design lépe funguje ve více aplikacích. Je také možné, že ve Windows existují určitá technická omezení, která musí Microsoft vyřešit, než se 3D emoji stanou realitou.

Costa na blogu také podrobně popisuje, jak se Microsoft rozhodl do svých 3D emoji implementovat i zajímavé detaily, jakými jsou například vrásky nebo různé účesy. Promluvil také o tom, jak celý jeho tým musí zajistit, aby 3D emoji bez problémů fungovaly v rámci aplikací, mezi něž patří například Microsoft Teams. Prozradil například také to, že Microsoft při tvorbě svých 3D emoji použil nástroje jako Adobe Illustrator, Maxon Cinema 4D, Figma či Font Lab.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.