Zdroj: maxpixel.net

Microsoft stále uvažuje o nákupu TikToku pro provoz v USA, zákaz zatím nepřišel

Všichni fanoušci populární sociální sítě TikTok se v pátek dočkali nemilého překvapení. Prezident USA Donald Trump totiž prohlásil, že uvažuje o zákazu této platformy ve Spojených státech. Trump hrozil zákazem TikToku ze dne na den, k čemuž nakonec nedošlo. Do hry se totiž vložila společnost Microsoft, která dlouhodobě jedná s čínskou společností ByteDance.

V neděli se na oficiálním blogu společnosti Microsoft objevilo prohlášení o tom, že vedení společnosti pokračuje v jednání o možnosti provozování TikToku v rámci USA, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu a poskytování přístupu k jeho obsahu tamním uživatelům. Jednání by podle vedení měla být dokončena nejpozději 15. září 2020.

Zatím není jasné, o jakou formu provozování by šlo a jestli by byl TikTok provozovaný Microsoftem propojen s Evropou a Afrikou. Microsoft ve svém blogovém příspěvku dodává, že se při provozování TikToku nebrání vstupu menšinového partnera.

O zákazu TikToku se v USA mluví od začátku července, kdy jej poprvé zmínil ministr zahraničí Mike Pompelo. Jako oficiální důvod byla uvedena starost o data amerických uživatelů a další bezpečností rizika. Spekulovalo se však i o tom, že by se mohlo jednat o pomstu ze strany Donalda Trumpa, který se nechal uživateli TikToku napálit. Tisíce z nich totiž přislíbili účast na jeho meatingu, avšak místo plného stadionu čekaly nakonec prezidenta pouze poloprázdné tribuny. Dalším důvodem by mohla být snaha vylepšit vyjednávací pozice Microsoftu. Obě tyto možnosti ale Bílý dům odmítá.

Zdroje: theverge.com, blogs.microsoft.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.