Foto: se svolením Microsoft

Microsoft Teams dostává animovaná pozadí

Microsoft Teams získal nová pozadí. Jedinečné je ale to, že jde také o animované verze a zároveň o největší aktualizaci virtuálních pozadí v Teams od uvedení původní kolekce v roce 2020.

Zpočátku půjde o rozsáhlou kolekci nových statických obrázků, po níž budou v červnu následovat animované verze. Společnost Microsoft bohužel prozatím nesdílela mnoho podrobností. Nevíme proto, čím se budou podobat a čím lišit její animovaná pozadí oproti těm, která jsou již léta k dispozici v konkurenční aplikaci Zoom.

„Přepracovaná vizuální knihovna pro Teams, která nabídne zcela nové obrázky, byla navržena tak, aby co nejlépe vyhověla všem uživatelům a jejich potřebám,“ uvedl tým designérů Microsoftu v příspěvku na blogu. „Sledovali jsme oblíbenost některých pozadí a všimli jsme si přitom, že uživatelé jsou stejným dílem nadšeni jak ze zábavných a nápaditých pozadí, tak z realistických prostor, jako je coworking, kancelář nebo domov.“

Nyní je k dispozici šest kategorií pozadí Microsoft Teams. Uživatelé mohou vybírat například v kategorii výrazně světlých pozadí, pozadí s dřevěnými prvky, ale také z přírodních scenérií. K dispozici jsou dokonce i pozadí, jež zohledňují, jak mohou vzory a materiály působit na osoby s autismem. Ty jsou součástí kategorie, která se zaměřuje na zrak, sluch, duševní zdraví a další.

Nová pozadí budou pro zhruba 300 milionů aktivních uživatelů služby Microsoft Teams měsíčně zpřístupňována již od dnešního dne.

Zdroj: theverge.com