Foto: Unsplash

Microsoft Teams získal koncové šifrování pro hovory jeden na jednoho

Hovory uskutečňované prostřednictvím Microsoft Teams budou ještě bezpečnější. Microsoft totiž nyní již zpřístupnil end-to-end šifrování pro hovory jeden na jednoho, a to poté co tuto funkci od října veřejně testoval.

Pokud proto od nynějška správce IT vaší firmy povolí E2EE a obě strany hovoru se rozhodnou funkci používat, mělo by být pro případné útočníky mnohem těžší uskutečňovaný hovor sledovat.

Nicméně společnost Microsoft upozornila, že použití více zabezpečené komunikace má i své stinné stránky. Účastníci hovoru totiž přijdou o některé funkce, mezi něž patří nahrávání hovorů, možnost předávání hovorů, rozšíření na skupinové hovory a živé titulky. Přitom pokud některou z těchto funkcí budete chtít využít, budete muset E2EE vypnout.

Nicméně nové šifrování může být problémem pro úřady, které přístup k těmto datům občas využívají (zejména pro společnosti, vlády a orgány činné v trestním řízení). Ačkoli totiž Microsoft Teams v běžném stavu také používá šifrování, stále je zde možnost dešifrování obsahu, koncové šifrování však zabraňuje dešifrování dat hovorů všem mimo zamýšlené příjemce – jde tedy o velmi dobrou ochranu soukromí, což ale pochopitelně nesdílejí policisté a další složky. Je proto velmi pravděpodobné, že vlády se na zavedení end-to-end šifrování v rámci Microsoft Teams nebudou tvářit dvakrát přívětivě. Takové prostředí totiž mimo jiné vytváří i skvělou půdu pro spřádání trestné činnosti.

Zdroj: engadget.com