Foto: Unsplash

Microsoft testuje zobrazování reklam v nabídce Start systému Windows 11

Společnost Microsoft možná zanedlouho umístí reklamu do nabídky Start systému Windows 11. Konkrétně chce do doporučené části nabídky umístit reklamy na aplikace, které najdete v Microsoft Store.

V současné době Microsoft v nejnovější verzi svého operačního systému zobrazuje reklamy pouze v případě, že jste uživatelem v USA a patříte mezi beta testery v programu Windows Insider, ostatní uživatelé reklamy prozatím neuvidí. Nicméně i testeři mohou zobrazování reklam zcela vypnout.

Nicméně jako každý jiný experiment společnosti Microsoft možná nikdy nebude realizován, na druhou stranu má za sebou tato společnost již bohatou historii začleňování reklam do svých desktopových platforem.

V březnu 2022 Microsoft například zobrazoval reklamy na některé produkty Microsoftu (třeba Microsoft Editor) v aplikaci Průzkumník souborů v rámci podobného testovacího programu a třeba v loňském roce Microsoft vyzkoušel experimentální propagační spoty pro své služby, jako je OneDrive, v nabídce, která se objeví po kliknutí na uživatelskou profilovou fotografii.

Zdroj: engadget.com