Foto: Unsplash

Microsoft ukončuje prodej systému Windows 10

V rámci snahy o ukončení podpory systémů Windows 10 Home a Pro ukončí společnost Microsoft 31. ledna prodej těchto produktů. „Toto datum bude posledním dnem, kdy bude systém Windows 10 [a licenční klíče] nabízen k prodeji,“ uvádí Microsoft. Bude však nadále podporovat systém Windows 10 bezpečnostními aktualizacemi, dokud nebude v říjnu 2025 nadobro ukončen.

„Zákazníci mají čas do 31. ledna 2023, aby si zakoupili Windows 10 Home či Windows 10 Pro,“ řekl mluvčí Microsoftu a zároveň zákazníkům doporučil, aby si místo toho zakoupili Windows 11. Dokud však Microsoft nepotvrdí opak, mohou být Windows 10 stále nabízeny u jiných prodejců a OEM výrobců.

Systém Windows 10 byl poprvé uveden na trh v roce 2015, a tak bude přesně po 10 letech ukončen. Společnost oznámila datum ukončení již v červnu, těsně před uvedením Windows 11. Tento operační systém získal obecně dobré uživatelské hodnocení a při svém příchodu se setkal s úspěchem (částečně proto, že nahradil Windows 8, který nebyl tak vřele přijat).

Mezitím byl systém Windows 11 uveden na trh a mezi uživateli byl přijat kladně. Ačkoli byly systémové požadavky brzy po uvedení změněny, je podle posledních zpráv je přechod z Windows 10 stále pomalý.

Zdroj: engadget.com