Foto: Unsplash

Microsoft usnadnil instalaci her pro Xbox One na Xbox Series X, nově nemusíte být online

Microsoft usnadnil instalaci a hraní her na konzoli Xbox Series X i v režimu offline. Od aktualizace 2208 vydané začátkem tohoto měsíce hráči nebudou muset provádět online kontrolu kompatibility, aby si mohli zahrát hru z disku pro Xbox One. Místo toho stačí vložit disk, nainstalovat hru a hned hrát – připojení k internetu již není nutné.

Tuto vítanou změnu potvrdil vedoucí inženýr Xboxu Eden Marie, který na Twitteru uvedl, že online kontrola kompatibility byla zrušena, protože v drtivé většině případů při hraní mezigeneračních herních titulů na Series X nebyla nutná. Dodal však, že u některých her bude pro co nejlepší zážitek po instalaci nutné provést online aktualizaci.

Řada herních titulů označených jako hry pro Xbox One samozřejmě obsahuje také verzi hry určenou pro konzole poslední generace od Microsoftu. Jiné hry jsou označeny jako kompatibilní jak s Xbox Series X, tak s Xbox One (Xbox Series S nemá optickou mechaniku, do které by se hry vkládaly). Někdy je však verze hry na disku určena pro Xbox One – pro tyto tituly bylo před aktualizací nutné být online, aby bylo možné dokončit jejich instalaci, a Xbox si tak mohl stáhnout informace, které umožnily jejich fungování na novější konzoli.

Nyní bude stačit nainstalovat verzi hry pro Xbox One přímo z disku a začít ji hrát. Jestliže si budete chtít stáhnout nějaké aktualizace nebo balíčky vylepšení pro řadu X, musíte přejít na internet. Pokud si budete chtít instalovat hry, které nemají na disku k dispozici všechna instalační data, je zapotřebí také zůstat online.

Zdroj: theverge.com