Foto: Pixabay

Microsoft uspořádá 21. září speciální akci

Brzy nás čeká podzimní sezóna plná technologických akcí. Jednou z prvních vlaštovek je Microsoft, který začal rozesílat pozvánky na speciální akci v New Yorku, která proběhne 21. září. Společnost ale zatím neposkytla žádné podrobnosti o tom, co můžeme očekávat.

Je možné, že se jedná o hlavní podzimní hardwarovou akci Microsoftu, během níž společnost obvykle odhaluje svá nejnovější zařízení Surface a další novinky. Pokud ano, znamenalo by to, že se Microsoft vrací ke svému starému termínu koncem září poté, co loni přešel na říjnový termín. Každopádně vzhledem k zaměření společnosti v posledním roce je pravděpodobné, že během této prezentace společnost představí zejména své produkty v oblasti umělé inteligence. Navíc existuje šance, že se dozvíme i o nových funkcích systému Windows 11.

Co se týče konkurence, Apple na podzim obvykle prezentuje svou nejnovější řadu iPhonů (které letos mohou, ale nemusí mít nabíjecí porty USB-C), a to konkrétně v termínu na začátku až v polovině září (přesné datum prozatím nebylo zveřejněno). Stejně tak Google, který velmi pravděpodobně někdy v příštím měsíci nebo dvou odhalí svá nová zařízení Pixel. Amazon pořádá hardwarovou akci 20. září, tedy den před akcí Microsoftu. A také na konferenci Meta Connect, která proběhne 27. září, se dozvíme více informací o zařízení Meta Quest 3.

Zdroj: engadget.com