Foto: Microsoft

Microsoft uvádí, že Bing překročil hranici 100 milionů aktivních uživatelů denně

Podle Yusufa Mehdiho, viceprezidenta Microsoftu, překročil Bing měsíc po spuštění svého chatbota s umělou inteligencí hranici 100 milionů aktivních uživatelů denně. Společnost si je podle něj plně vědoma toho, že je v oblasti internetových vyhledavačů stále jen „malým, nízkorozpočtovým hráčem s jednociferným podílem,“ ale i tento nízký růst je pro Bing velký úspěch, neboť tento vyhledavač po dlouhé roky uživatele jen ztrácel.

Nyní se situace změnila a Bing využívají i zcela noví uživatelé. Mehdi poznamenal, že celá třetina denně aktivních uživatelů vyhledávače Bing je zcela nových. „Přitažlivost nové verze Bingu vnímáme jako potvrzení našeho přesvědčení, že internetové vyhledavače je třeba znovu vynalézt,“ uvedl viceprezident.

Kromě toho, že Microsoft zaznamenal nárůst uživatelů, se zřejmě těší také z nárůstu jejich angažovanosti. Společnost za tento konkrétní úspěch vděčí dvěma faktorům, přičemž prvním z nich je nárůst používání prohlížeče Edge, k čemuž nejspíše přispělo přidání nové funkce Bing Chat AI. Dále společnost uvedla, že díky zavedení modelu Prometheus AI jsou výsledky vyhledávání v Bingu mnohem více relevantní, takže lidé vyhledávač více používají.

Integrací chatbota s umělou inteligencí do vyhledávače Bing na začátku tohoto roku poskytl Microsoft svému vyhledávači nástroj, který potřebuje, aby mohl konkurovat OpenAi a Googlu. Google přitom plánuje spuštění vlastního chatbota a minulý měsíc představil chatovací AI s názvem Bard. Nicméně Bard při svém neoficiálním debutu vypouštěl dezinformace. Google nyní pracuje na vylepšení odpovědí chatbota.

Zdroj: www.engadget.com