Foto: Pixabay

Microsoft vydal beta verzi vlastní aplikace, která funguje podobně jako CCleaner

Společnost Microsoft prozradila, že se zabývá vývojem aplikace PC Manager, která má zvýšit výkon počítače. Stejně jako CCleaner obsahuje beta verze aplikace Microsoft PC Manager správu úložiště a možnost rychle ukončovat úlohy a řídit, které aplikace se spouštějí se systémem Windows.

Nutno podotknout, že velká část těchto funkcí je již součástí systému Windows, nicméně nová aplikace je soustřeďuje přehledně na jednom místě. K dispozici je dokonce i sekce Ochrany prohlížeče, která umožňuje snadněji měnit výchozí prohlížeče, než je tomu nyní ve Windows.

Funkce Správce úložiště zahrnuje možnost spravovat aplikace nebo odstranit ty, které se používají jen zřídka. K dispozici je také možnost vyhledávání velkých souborů na discích. Funkce Správce procesů je zjednodušenou verzí Správce úloh, takže můžete rychle ukončit procesy, které by mohly zatěžovat paměť RAM. Stisknutím hlavního tlačítka „Boost“ jednoduše vymažete dočasné soubory a uvolníte paměť, což může být užitečné zejména na starších počítačích.

Nejdřív se veřejná beta verze aplikace PC Manager objevila na oficiální stránce společnosti Microsoft, jež je však čínská. Prozatím není známo, kdy se dočkáme finální verze a kdy bude uvolněna pro další země. Co se týče samotné aplikace, je určena pro Windows 10 a vyšší a je zaměřena spíše na cenově dostupnější notebooky a počítače.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.