Microsoft vydal nové video představující možnosti Micecraftu Earth a oznámil start uzavřené bety

Minecraft Earth je jedním z nejočekávanějším AR titulů současnosti. Fanoušci si od tohoto projektu slibují další posun možností technologie rozšířené reality. O Minecraftu Earth máme doposud zprávy z jeho představení a také z konference Applu, kde jsem se dočkali prvního videa které ukazovalo možnosti hry.

Nyní jsem se se o hře dozvěděli dvě nové zásadní informace, či spíše balíky informací. Tím prvním je video, které představuje přímo prostředí hry, podobu jejího světa, mechanismů i ovládací interface. Zásadním potvrzením je existence dvou herních měřítek. Tím prvním je model stavby, kterou hráči vytváří. Tento model lze postavit kdekoliv na rovné ploše, ideální pro tuto činnost bude například stůl. Na svatbě samotné se může podílet hned několik hráčů. Díky tomu dosáhne hráč i do vyšších pater své stavby, což by jinak nebylo možné. Následně je možné stavbu zvětšit do reálného měřítka, ve kterém má hran kostky délku přibližně dva metry, umístit stavbu do prostoru a následně ji projít.

Druhou, neméně důležitou informací je oznámení startu testovací betaverze hry samotné. Do ní se mohou hráči přihlašovat už nyní a Microsoft následně vybere šťastlivce, kteří si budou moci tuto hru zahrát dříve než ostatní. Betaverze bude určená pro systém iOS, vyzkoušet si ji tedy budou moci především majitelé iPhonů. Objevit by se ale měla také betaverze určená pro operační systém Android. Přihlášení do tohoto programu můžete provést zde. Microsoft má navíc dárek pro každého kdo se přihlásí bez ohledu na konečný výběr. Všichni registrovaní zájemci totiž získají zdarma speciální skin svého avatara do klasického Minecraftu. Jestli bude možnost jej využít i v AR verzi hry zatím není jasné.

Zdroj: minecraft.net

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.