Microsoft vydává updatovanou verzi Skypu pro low-endové telefony s Androidem

Microsoft optimalizuje aplikaci Skype pro pomalejší telefony s OS Android a vydává pro ně speciální update. Low-endová zařízení by se tak měla dočkat např. lepší audio i video kvality.

Nová aktualizace konkrétně optimalizuje chod aplikace na zařízeních, které běží na „androidích“ verzích 4.0.3–5.1. Podle Microsoftu je tato verze méně náročná na paměť i na místo na disku.

Softwarový gigant není jediný, kdo se dnes vydává cestou „odlehčených“ aplikací. Jak známo, Google má v tomto ohledu k dispozici odnož Androidu s názvem Android Go, která je určena především rozvojovým trhům, kde není internetové připojení tak spolehlivé nebo dostatečně rychlé. Tato verze je zbavena všech přebytečných prvků systému a není tak náročná na výpočetní výkon, RAM a místo na úložišti. Jedním z nejnovějších smartphonů s tímto OS je např. v minulém týdnu představená Nokia 1.

Na uživatele s pomalejšími telefony a připojením k internetu myslí i další technologický obr  Facebook – v říjnu loňského roku vydal „odlehčenou“ verzi populární chatovací aplikace Messenger pod názvem Messenger Lite, která není tak náročná na datový přenos. Pozadu v tomto směru nezůstal ani Twitter, který „lite“ verzi své aplikace vydal v září.

Zatím není jasné, jestli má Microsoft v plánu takto optimalizovat i jiné aplikace, každopádně s trendem „odlehčených“ populárních aplikací se do budoucna budeme setkávat pravděpodobně častěji, a to hlavně u společností, které chtějí ve větším měřítku expandovat na rozvojové trhy.

 

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.