Foto: se svolením Microsoft

Microsoft vylepšuje systém Copilot o GPT-4 Turbo a DALL-E 3 od společnosti OpenAI

Společnost Microsoft právě oznámila, že její chatbot Copilot AI se integruje s nejnovějším modelem OpenAI, GPT-4 Turbo, a generátorem obrázků DALL-E 3, který také získal některá vylepšení. Tento krok by měl výrazně zlepšit celkovou funkčnost služby.

Integrace GPT-4 Turbo umožní uživatelům Copilota řešit složité úkoly, na které by předchozí iterace softwaru nestačily. Minulá generace umožňovala jako vstupní data použít pouhých 50 stran textu, zatímco GPT-4 Turbo akceptuje až 300 stran. Uživatelé by tedy měli získat smysluplnější odpovědi na své dotazy. Integraci v současné době testují vybraní uživatelé, širší dostupnost se očekává v příštích několika týdnech.

K dispozici je také integrace s nejnovějším AI modelem DALL-E 3. Tento chatbot generuje obrázky ve vyšší kvalitě než kdykoli předtím, a co je důležitější, s větším ohledem na přesnost. Jinými slovy, obrázek by měl lépe odpovídat zadání. Tento nástroj je již k dispozici uživatelům služby Copilot (k dispozici zde).

Nově Copilot nabídne také funkci pro přepis textu. Nástroj Inline Compose nyní umožní vybrat blok textu, načež jej bot přepíše. Tento nástroj se v blízké budoucnosti dostane ke všem uživatelům prohlížeče Edge.

Nově bude dostupná i sada funkcí nazvaná Code Interpreter. Ta uživatelům umožní provádět složité úlohy, jako je analýza dat, vizualizace, matematické úlohy či kódování. Code Interpreter je v současné době ve fázi beta, širší vydání se ale plánuje brzy.

Upgradu se dočká také vyhledávání v Bingu, jež nově umožní rozšířené vyhledávací dotazy na složitá témata s optimalizovanými výsledky.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.