Foto: se svolením Microsoft

Microsoft vylepšuje Windows Photos o gumu s generativní umělou inteligencí

Společnost Microsoft oznámila nový nástroj ve své aplikaci Windows Photos. Jde o gumu založenou na generativní umělé inteligenci, díky níž lze snadno odstranit nežádoucí prvky z fotografií. Aplikace Windows Photos již dlouho disponuje nástrojem Spot Fix, který dokáže odstranit části obrázku za vás, ale společnost tvrdí, že AI mazání je vylepšenou verzí této funkce. Tento novější nástroj prý dokáže vytvořit přirozenější a realističtější výsledky i v případě, že jsou z obrázku odstraněny velké objekty, jako jsou kolemjdoucí nebo prvky v pozadí.

Google i Samsung mají ve svých mobilních zařízeních vlastní verze nástrojů pro mazání s pomocí umělé inteligence. Ta od společnosti Google bývala k dispozici výhradně v novějších telefonech Pixel, dokud nebyla rozšířena i na starší modely. Verze od Microsoftu však umožňuje přístup k úpravě fotografií pomocí AI na stolním počítači nebo notebooku. Stačí spustit editor obrázků v aplikaci Fotky, abyste mohli funkci začít používat. Jednoduše vyberete možnost Vymazat a poté pomocí štětce vytvoříte masku nad prvky, které chcete odstranit. Můžete dokonce upravit velikost štětce, abyste snáze vybrali menší nebo silnější objekty, a můžete také zvolit zvýraznění více než jednoho prvku před vymazáním všech.

V současné době je však přístup ke generativnímu mazání dost omezený. Funkce totiž zatím nebyla široce uvolněna a můžete ji používat pouze v případě, že jste členem programu Windows Insider, a to prostřednictvím aplikace Fotky v zařízeních se systémem Windows 10 a Windows 11 pro Arm64.

Zdroj: engadget.com