Microsoft zakázal svým zaměstnancům používat Slack

Microsoft svým zaměstnancům zakázal používat cloudovou sadu softwarových nástrojů a on-line služeb Slack. Důvodem je podle webu GeekWire, který se zprávou přišel jako první, to, že sada není údajně dostatečně zabezpečená a že také přímo konkuruje vlastní platformě Microsoft Teams.

Slack není podle webu jediným programem, který Microsoft svým zaměstnancům zakazuje používat. Na interním seznamu, který se mu podařilo získat, figuruje též bezpečnostní software od společnosti Kaspersky nebo populární program na kontrolu gramatiky Grammarly.

Vedle toho na seznamu figurují i programy či platformy, které by zaměstnanci Microsoftu rovněž z konkurenčních nebo bezpečnostních důvodů používat neměli, přímo však zakázané nejsou. Patří mezi ně např. Amazon Web Services, Dokumenty Google nebo překvapivě i GitHub, vývojářská platforma, kterou Microsoft loni koupil za 7,5 mld. dolarů. Na tomto místě připomeňme, že cloudová platforma Amazon Web Services konkuruje službě Microsoft Azure a on-line kancelářský balík Dokumenty Google sadě Office 365.

Zákaz Slacku a dalších uvedených aplikací z bezpečnostních důvodů dává na jednu stranu smysl, na stranu druhou by přístup k nim mohl zaměstnancům Microsoftu pomoci (vy)koumat, jak vylepšit své vlastní produkty, a zároveň pochopit, co ve srovnání s konkurencí mohou nabídnout.

 

Zdroj: digitaltrends.com, geekwire.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.