Foto: se svolením Microsoft

Microsoft zavádí novou funkci, která umožní rychlé vkládání obrázků přímo z telefonu do Wordu nebo PowerPointu

Pokud používáte Office Insider, následující zpráva by vás měla potěšit. Microsoft totiž pro uživatele Office Insider zavádí funkci, která umožní vkládat obrázky z chytrých telefonů se systémem Android přímo do webových souborů aplikace Word nebo PowerPoint.

Ačkoli Microsoft již nabízí různé způsoby přenosu obsahu mezi počítačem se systémem Windows a zařízením se systémem Android prostřednictvím aplikace Phone Link, kterou Microsoft v březnu přepracoval, nyní je to poprvé, co tuto funkci zabudovává přímo do jedné ze svých aplikací, což pochopitelně usnadňuje její použití. Nabízí totiž způsob, jak rychle pořizovat a vkládat snímky obrazovky do dokumentu, na němž zrovna pracujete, a to vše bez nutnosti opustit aplikaci.

Vkládání obrázků bude snadné – jednoduše otevřete webový dokument aplikace Word nebo PowerPoint a poté stiskněte Vložit > Obrázky > Mobilní zařízení. Nicméně pokud jste ještě nepropojili zařízení se systémem Android s počítačem, budete muset provést další kroky.

Konkrétně bude zapotřebí naskenovat QR kód a stáhnout aplikaci z obchodu Google Play (tedy pokud jste ji ještě nestáhli). Poté již budete moci přidávat fotografie ze svého telefonu s Androidem přímo do dokumentů aplikace Word nebo PowerPoint.

Microsoft uvedl, že nová funkce bude nyní „po určitou dobu uvolňována, aby bylo zajištěno, že vše bude fungovat bez problémů“. Je tedy možné, že se už u některých uživatelů objevila.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.