Microsoft zdůraznil, že nechystá konzoli Xbox určenou jen ke streamování

Příští rok bude rokem nové generace velkých konzolí. Dočkat bychom se měli nového PlayStationu a také nového Xboxu. Ten je v tuto chvíli známý pod kódovým označením Project Scarlett a nyní o něm víme zase o něco více. Vedoucí divize společnosti Microsoft pro Xbox a hraní her Phil Spencer totiž vyvrátil zvěsti, že by nová konzole mohla být pouze jakýmsi streamovacím portálem, a dodal, že Microsoft žádné takové zařízení v tuto chvíli nechystá, a to ani jako doplněk nové konzole.

Z rozhovoru, který Spencer dal serveru Gamespot, vyplývá, že ačkoliv se Microsoft ve streamovaném hraní hodlá angažovat, vidí jako jeho cíl například telefon nebo tablet. Konzole by měla stále zůstat plně lokálním zařízením, které bude uživatelům spouštět hry s pomocí výkonu vlastního hardwaru.

Microsoft původně o streamovací konzoli uvažoval, nakonec však došlo k rozhodnutí, že streamovací platforma xCloud, na které Microsoft pracoval, bude mít širší dosah. Svou novou streamovací službu představil Microsoft v rámci veletrhu E3. Její veřejná betaverze by měla být spuštěna v říjnu. Bude zřejmě lokálně omezena, takže není příliš velká naděje, že bychom se jí v první fázi dočkali i v ČR.

Nová generace Xboxu slibuje velký skok ve výkonu konzole. Microsoft uvádí, že by měla umožnit pracovat s obrazem v kvalitě 8K a podporovat technologii ray tracingu. Většinu výkonu přitom obstará spolupráce vlastního procesoru od Microsoftu, jenž je založený na architektuře AMD Zen 2. Stejná společnost by měla také dodat grafickou kartu. Chybět nebudou ani SSD disky pro rychlejší načítání dat. Podle slibů Microsoftu by měla nová konzole přinést čtyřnásobný výkon v porovnání s tou, již máme k dispozici dnes.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.