Foto: se svolením Activision Blizzard

Microsoft získal povolení ke koupi Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolarů

Odkoupení společnosti Activision Blizzard Microsoftem již nic nebrání. Regulační orgán označil ústupek Microsoftu při prodeji práv na cloudové hry společnosti Ubisoft za „změnu hry, která podpoří hospodářskou soutěž“. Došlo tak k odstranění poslední velké překážky k uzavření největší fúze v herní historii.

V dubnu Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) transakci zablokoval na základě přesvědčení, že by se Microsoft stal příliš dominantním hráčem v oblasti cloudových her na trhu. CMA ale nakonec dal Microsoftu druhou šanci. Společnost ji využila a předložila upravenou dohodu, podle níž v případě uskutečnění fúze prodá společnosti Ubisoft práva na streamování her Activision Blizzard. Ubisoft by pak měl práva na cloudové streamování současných titulů a všech dalších, které Activision Blizzard vydá v následujících 15 letech.

„Prodejem práv společnosti Activision na streamování v cloudu společnosti Ubisoft jsme zajistili, že Microsoft nemůže mít nad tímto důležitým a rychle se rozvíjejícím trhem moc,“ uvedl CMA. „S rozvojem cloudového hraní tento zásah zajistí, že lidé budou mít k dispozici konkurenceschopnější ceny, lepší služby a větší výběr.“

I přestože se zdá, že už akvizici nic nebrání, na obzoru se rýsuje ještě jedna překážka – FTC se totiž pokouší transakci zpochybnit. Tato snaha nicméně nezabrání Microsoftu v dokončení akvizice, ale existuje možnost, že FTC později donutí společnost k tomu, aby se zbavila části nebo celého Activision Blizzard.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.