Microsoft získal studia inXile Entertainment a Obsidian Entertainment, majitelé konzolí Xbox se mohou těšit na exkluzivní RPG tituly

Současné generace konzolí PlayStation a Xbox jsou svým výkonem téměř srovnatelné a jejich výrobci tak bojují o své příznivce jinými cestami. Asi nejviditelnější součástí „konzolové války“ je získávání exkluzivit. Výrobci konzolí uzavírají s vývojářskými studii smlouvy na vytváření obsahu, který bude (někdy na dobu určitou, jindy na pořád) pouze na jejich zařízeních. Případně studia rovnou kupují.

A jak se zdá situace se tomto nemění a naopak eskaluje. Microsoft minulý týden oznámil, že po té co do skupiny studí pojmenované Microsoft Studios získal na začátku tohoto roku pět zvučných jmen, nyní přidává další. A fanoušci se mají opravdu na co těšit, protože těmito akvizicemi jsou studia inXile Entertainment and Obsidian Entertainment.

Obě studia pochází z Californie a spojuje je mimo jiné zaměření na vývoj RPG titulů. První jmenované zakládal legendární Brian Fargo autor her jako Fallout, nebo Wasteland 2. Druhé jmenované potom stojí za titulem Fallout: New Vegas nebo sérií Pillars of Eternity. Obě studia by mohla zaplnit RPG mezeru, kterou Microsoft v nabídce her pro svoji konzoli má.

Oba vývojářské týmy jsou zvyklé pracovat odlišně, takže zatím budou i nadále pracovat odděleně. To by naznačovalo, že se majitelé Xboxů nedočkají jednoho, ale více RPG titulů s originálním rukopisem zkušených tvůrců.

Obě studia se do skupiny Microsoft Studios připojí ke značkám jako The Initiative, Undead Labs, Playground Games, Ninja Theory, and Compulsion Games. Díky notvé platformě by se na konzoly Xbox mohlo začít objevovat více nových exkluzivních titulů podobně jako to má konkurenční společnost Sony. Někteří odborníci považují současné dění za první vlnu zbrojení před příchodem nových generací konzolí, který se očekává v roce 2020.

Zdroj: vg247.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.