Microsoft zřejmě vydá konzoli Xbox bez Blu-ray mechaniky

Kolem konzole Xbox je v posledních týdnech poměrně rušno. Unikly informace o tom, že už na letošní konferenci E3 bychom se měli dočkat novinek o nové generaci konzolí. Nyní se objevily zprávy o tom, že ještě před E3 nás zřejmě čeká další verze generace současné. Ta by se měla od svých předchůdkyň lišit v jedné zásadní „drobnosti“ nebude mít totiž diskovou mechaniku.

O nové variantě konzole Xbox One se mluvilo už na konci loňského roku, tehdy byla označována krycím jménem Maverick. Absence diskové mechaniky by ukazovala, že by se do budoucna Microsoft mohl vydat cestou výhradně digitálních kopií, či alespoň jejich větší podpory. V současnosti je u většiny her stejně nezbytné část obsahu stáhnout, takže by odstranění poměrně nákladné Blu-ray mechaniky by byl krok správným směrem.

Microsoft se v současnosti věnuje průzkumu nových možností herní distribuce. Prosazuje svůj Xbox Game Pass, který umožňuje na základě předplatného přístup k více než sto hrám. Tituly jako Sea of ​​Thieves nebo Crackdown 3 se tomto systému dokonce objevily zároveň s vydáním v ostatních distribučních kanálech.

Kromě toho pracuje Microsoft také na spuštění streamingové služby xCloud, díky které bude možné na dálku hrát hry z konzole XboxOne S na počítačích, jiných konzolích (například Nintendu Switch) nebo mobilních telefonech. Spuštění této služby bychom se mohli dočkat ještě v letošním roce.

Pokud by Sony do budoucna opravdu počítala pouze s verzemi konzolí bez mechanik znamenalo by to fatální změnu v distribučním systému. Mohlo by jej totiž zcela ovládnout samotné Sony. Stejně tak by mohlo skončit populární půjčování her s kamarády nebo jakékoliv možnosti bazarového prodeje.

Zdroj: windowscentral.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.