Foto: Flickr

Midjourney v tomto volebním období možná zakáže obrázky Bidena a Trumpa

S rozvojem nástrojů umělé inteligence, které dokážou rychle vytvářet jakékoliv obrázky a videa, je vytváření falešných obrázků pro šíření politických dezinformací před nadcházejícími prezidentskými volbami v USA snadnější než kdykoli předtím. Podle agentury Bloomberg může být řešením společnosti Midjourney úplný zákaz politických obrázků. David Holz, generální ředitel společnosti Midjourney, údajně během chatu na platformě Discord uživatelům sdělil, že společnost je blízko zákazu obrázků, jako jsou ty s Bidenem a Trumpem, během příštích 12 měsíců.

Vím, že je zábavné dělat obrázky Trumpa – i já dělám obrázky Trumpa,” řekl uživatelům, kteří se sezení zúčastnili. Trump je esteticky opravdu zajímavý. Nicméně asi je lepší […] se během těchto voleb trochu stáhnout. Uvidíme.” Jak poznamenává agentura Bloomberg, lidé již dříve použili umělou inteligenci společnosti k vytvoření deepfakes, na nichž byl Trump zatčen. Společnost ukončila bezplatnou zkušební verzi svého generátoru obrázků s umělou inteligencí poté, co se tyto obrázky – spolu s nechvalně proslulými deepfakes papeže v kabátu inspirovaném Balenciagou – staly virálními.

Samozřejmě, i když Midjourney zakáže obrázky vysoce postavených politiků, bude tím pouze chránit svou platformu před tím, aby na sebe strhla hněv kritiků a stala se v tomto volebním období středem pozornosti. Nezabrání tak používání nástrojů umělé inteligence v politických dezinformačních kampaních ani šíření falešných informací, které mají volby zmanipulovat.

I další technologické společnosti přijaly opatření, která mají pomoci zabránit politickým dezinformacím nebo alespoň usnadnit jejich identifikaci. ChatGPT brzy začne označovat obrázky vytvořené pomocí DALL-E 3, zatímco Meta pracuje na vývoji technologie, která dokáže odhalit a označit, zda byl obrázek, video nebo zvukový klip vytvořen pomocí AI.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.