Minecraft oslaví desáté narozeniny přechodem do AR

Hra Minecraft oslaví 17. května deset let od chvíle, kdy se poprvé dostala do rukou uživatelů. Hra byla díky obrovskému světu, sandboxové hratelnosti a neustálým vylepšením na svoji dobu revoluční, získala si velké množství příznivců a stala se titulem, jež stál u zrodu masivního sledování herních streamů. Hlavní vývojář hry Markus Persson po několika letech úspěšnou značku prodal společnosti Microsoft, která ji spravuje dodnes. A to, že Microsoft považuje tento titul za rodinné stříbro ukazuje i to, že novince, která se jej týká nechal exkluzivní závěrečné okénko na své konferenci Build 2019.

A díky tomuto videu víme, že Minecraft přejde 17. května do rozšířené reality. Veškeré informace víme zatím z ukázkového videa. V něm dojde k náhodnému prohození mobilních telefonů a žena, která si vezme do ruky cizí telefon se nestačí divit, když jeho prostřednictvím uvidí v okolním světě textury Minecraftu.

Kromě prostředí se setkáme i s prasátkem a dvěma obyvateli světa kostiček. To naznačuje, že tento AR svět by mohl být mnohem více interaktivní, než jsme byli dosud u AR her zvyklý. Podle slibu z konce videa by titul měl být k dispozici už na desáté výročí celé hry. Kromě telefonu jej bude podporovat i VR headsety jako Oculus Rift a Gear VR.

Zdroj: polygon.com