Zdroj: minecraft.net

Minecraftu se prodalo již více než 300 milionů kopií

Příští rok bude Minecraftu už 15 let, hra ale zůstává extrémně populární. Minecraftu se prodalo více než 300 milionů kopií. Jen pro představu, druhou nejvíce prodávanou hrou je Grand Theft Auto V, a to se přitom prodejům Minecraftu ani zdaleka nepřibližuje. GTA V bylo prodáno jen 185 milionů kopií.

Studio Mojang tento úspěch oznámilo během akce Minecraft Live, na které se podělilo o nové funkce, které se do hry chystají. Jednou z funkcí bude takzvaná „trial chamber“ (zkušební komora), v níž se na vás v místnostech a chodbách pořítí vlny nepřátel a pastí. Ve vývoji jsou také nové DLC Star Wars: Path of the Jedi a DLC Planet Earth, které budou k dispozici 7. listopadu a začátkem příštího roku.

“S blížícím se 15. výročím zůstává Minecraft s více než 300 miliony prodaných kopií jednou z nejprodávanějších her všech dob,” uvedla Helen Chiang, šéfka Mojang Studios. “[Je to] milník, o kterém se nikomu ani nesnilo,” dodala.

I skoro po 15 letech však stále není jasné, kdy přesně byla hra uvedena na trh. Vývojář Minecraftu Markus Persson, všeobecně známý jako Notch, poprvé zpřístupnil Minecraft veřejnosti v roce 2009, ale hra byla oficiálně vydána až koncem roku 2011. Persson využil počáteční uvedení hry na trh jako příležitost k získání zpětné vazby od hráčů a k jejímu vylepšení. Koncem roku 2010 převzal funkci hlavního designéra Jens Bergesten a v listopadu 2011 byla oficiální hra Minecraft uvedena na trh pro iOS.

Zdroj : www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.