Foto: se svolením Riot Games

Mistrovství světa v League of Legends 2022 přepíše historii, bude se konat ve čtyřech městech

Zajímavá změna čeká jednu z největších esportových akcí na světě – mistrovství světa v League of Legends. V roce 2022 se totiž netradičně uskuteční ne v jednom, ale rovnou ve čtyřech městech. Společnost Riot Games uvedla, že půjde o New York, Toronto, Mexico City a San Francisco.

Půjde o vůbec první ročník soutěže, který se bude konat ve více zemích a zároveň se od roku 2016 poprvé uskuteční v Severní Americe. Začátek akce (tzv. play-in) je naplánován v Mexico City (v aréně LLA – Liga Latino Americana), následovat bude skupinová fáze a čtvrtfinále v New Yorku (divadlo Hulu v Madison Square Garden), semifinále v Torontu (Scotiabank Arena) a velké finále se odehraje v San Franciscu (Chase Center).

Letošní světový šampionát se uzavřel velkým finále 6. listopadu v islandském Reykjavíku. Původní plán přitom počítal s tím, že se uskuteční v čínském Šen-čenu, nicméně kvůli pandemii covidu-19 se soutěž musela přesunut do jiné země. Vítězství si odnesl outsider Edward Gaming, který porazil obhájce titulu DWG KIA.

Celý letošní turnaj trval měsíc a opět (tedy stejně jako loni) se jej nemohli fyzicky účastnit žádní fanoušci. Každopádně přenosy probíhaly online. To by se ale v příštím roce již mohlo změnit, ostatně ve svém prohlášení to uvádí také globální šéf LoL Esports, Naz Aletaha: „Jsme nadšeni, že budeme moci přinést plný rozsah našeho celosvětově proslulého sportu zpět do Severní Ameriky, a pokud to covid dovolí, přivítat fanoušky na tribunách ve třech zemích a čtyřech různých městech.“

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.