MIT představilo svoji smečku robopsů, kteří umí skákat salta a hrát si s míčem

Kreativní prezentací schopností svých robotů je známá společnost Boston Dynamics, ovšem ukazuje se, že není jediná. Další významná technologická instituce MIT, respektive její robotické oddělení ji v kreativitě dohání a možná dokonce předstihuje. Ve své zatím poslední prezentaci MIT ukázalo, jak může vypadat takové venčení smečky robotů.

Hlavními hrdiny zmíněného videa je devítka robotů typu Mini gepard, kteří svojí konstrukcí připomínají roboty Spot, známé právě z videí Boston Dynamics (ano, je to přesně ten robot, který si dokáže otevřít dveře). Mini gepardi se pohybují po čtyřech nohách, dokáží si lehnout nebo dokonce udělat salto pozadu.

Zatímco Boston Dynamics začal své Spoty prodávat, Mini gepardi jsou postaveni čistě pro výzkumné potřeby. Váží přibližně 8 kilogramů a podle svých tvůrců jsou prakticky nezničitelní. Díky pohybu po čtyřech končetinách si dokáže robot velmi dobře poradit s různými, často náročnými typy terénu.

Systém Mini gepardů je navržen tak, aby jej bylo možné snadno upravovat nebo opravovat. MIT doufá, že zapojení těchto robotů do výuky zvýší zájem studentů o kybernetiku a robotiku. „Při stavbě tohoto robota jsme se soustředili především na to, aby s ním bylo možné snadno experimentovat, daly se s ním provádět šílené věci a zároveň ho bylo velmi těžké zničit,“ řekl Benjamin Katz z MIT.

Zdroj: businessinsider.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.