MIT vydá miliardu dolarů na zřízení nové fakulty zaměřené na AI

Massachusettský technologický institut oznámil plán na zřízení nové fakulty, na které bude vychovávat příští generaci odborníků na poli umělé inteligence. Do projektu investuje rovnou miliardu dolarů.

Podle rektora školy L. Rafaela Reifa se fakulta zaměří na to, čemu v prohlášení říká „bilingvismus budoucnosti“. Má tím na mysli to, že studenti oborů jako biologie, chemie, fyzika, lingvistika, politologie nebo historie získají i znalosti, jak na tyto a další obory aplikovat strojové učení.

Dvě třetiny částky již škola na projekt vybrala, poslední třetinu jí dodá šéf newyorské nadnárodní investiční firmy Blackstone Stephen A. Schwarzman. Na nové fakultě, která ponese jeho jméno (oficiálním názvem se bude jmenovat MIT Schwarzman College of Computing), má podle plánů pracovat 50 lidí, z čehož polovina budou odborníci na počítačové vědy. Fakulta se má otevřít v září příštího roku, přičemž stavba její nové budovy bude dokončena v roce 2022.

Fakulta bude podle rektorových slov orientována na etické využití umělé inteligence a etické aspekty AI budou i jedním z předmětů jejího výzkumu.

 

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.