Mladý programátor vyvinul aplikaci, která automaticky ukončí předplatné služeb po uplynutí doby “zdarma”

„Vyzkoušejte na dva měsíce zdarma naše služby“, s takovou lákavou nabídkou se setkal snad každý aktivní uživatel internetu. Háček je v tom, že při registraci je nutné zadat své bankovní informace a po uplynutí doby režimu zdarma se automaticky začne služba platit. Mnoho zákazníků na to přitom zapomene a pak zbytečně platí služby, které nevyužívají.

Tento problém na vlastní kůži pocítil Josh Browder, když zjistil, že utratil dvacet dva dolarů za členství v tělocvičně, kterou ani jednou nenavštívil. Rozhodl se proto vyvinout speciální aplikaci, která tento problém vyřeší. Jejím prostřednictvím se bude možné do zkušebních programů různých služeb přihlásit a členství bude automaticky přerušeno po uplynutí testovací lhůty.

Aplikace nevyžaduje žádné finanční údaje od svých uživatelů a na její tvorbě pracoval Browder s nejmenovanou bankou, která je však dle jeho slov velmi významná.

Služba debutovala před šesti týdny v USA a za tu dobu se k ní přihlásilo přes 10 000 uživatelů. Nyní má Browder v plánu spustit ji také na území Velké Británie, odkud pochází. Podle dostavadních statistik uživatelé služby aplikují nejčastěji na poronoservery, které v těsném závěsu následuje Netflix.

Aplikace funguje na základě vytvoření fiktivní identity (včetně jména a čísla kreditní karty), na základě které se přihlásí k dané službě. Karta samozřejmě nebude fungovat, pokud by s ní zkoušel někdo platit. Otázkou je, jak se k tomuto „zlepšení“ postaví samotní poskytovatelé služeb, kteří nabízí bezplatné zkušební programy. Mohlo by se stát, že by se ukázalo, že jejich záměry příliš bezplatné nejsou.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.