Foto: se svolením Activision Blizzard

Mobilní verze World of Warcraft bude odhalena již 3. května

Fanoušci vynikající MMORPG World of Warcraft se konečně dočkají verze na mobilní zařízení. Společnost Activision Blizzard si na této herní pecce dává záležet a není divu, jde o stále velmi oblíbenou hru. A tak zatímco v dubnu se tento herní titul dočkal svého posledního rozšíření a v blízké budoucnosti vývojáři aktivně pracují na aktualizaci s jezditelnými draky, Activision Blizzard se nyní konečně chystá představit mobilní verzi WoW (pro iOS a Android). A bude to dříve, než bychom možná čekali.

Activision Blizzard ve čtvrtek prostřednictvím Twitteru oznámil, že již v úterý 3. května na webu Reveal.Blizzard.com uspořádá livestreamovou premiéru.

Není to poprvé, co konzolová série expanduje na mobilní platformu – Call of Duty a Fortnite již dříve spustily vlastní iterace pro telefony a tablety. O tom, co bude hra obsahovat (kromě toho, že se bude odehrávat ve vesmíru Warcraftu) nebo jaké herní mechanismy budou použity, zatím existuje jen velmi málo podrobností, takže se budeme muset nechat překvapit. Rozhodně doporučujeme přenos sledovat.

Doufáme jen, že mobilní WoW nedopadne podobně jako například fanoušky kritizovaný Diablo Immortal, kdy Blizzard vyloženě šlápl vedle a hráči jej kvůli tomu rozhodně nešetřili, což se společnost nyní snaží zachránit vydáním Diablo Immortal na PC, k němuž by mělo dojít na začátku června (v otevřené betě bude dostupný již 2. června).

Zdroj: engadget.com