Foto: se svolením CD Projekt Red

Modder hráčům nabídl alternativní konec hry Zaklínač 3: Divoký hon, který vytvořil z původně vyřazených scén

Alternativní konce videoher jsou vždy zábavné. Pokud navíc talentovaný modder předělá alternativní konec, který byl dříve vyřazen vývojáři hry, je to ještě lepší. A přesně to modder Glassfish udělal a vytvořil alternativní konec hry Zaklínač 3: Divoký hon s použitím záběrů, které původně společnost CD Projekt Red zavrhla jako nepoužitelné.

Youtuber xLetalis se podělil o video s podrobnými informacemi o vytváření nové verze, které do hry Zaklínač 3: Divoký hon přidal modder Glassfish po skončení původního příběhu hry. Hra končí tím, že Geralta v boji s Eredinem zachrání Yennefer. Nová cutscéna však ukazuje Geralta, jak se probouzí ve stanu a dostává se mu péče od dvou lékařů, kteří uzavírají sázku o jeho šanci na přežití. Odtud odchází z nemocnice a mluví s Yennefer, jejíž dialogy se liší podle toho, zda má románek s ní nebo s jinou kouzelnicí Triss. Nové zakončení hry pokračuje dalším původně zamítnutým obsahem, který zahrnuje Geraltovu účast na Crachově pohřbu, jeho setkání s Lóží čarodějek a s Yennefer, která Lóži zradí, aby zachránila Ciri.

Obnovení smazaného obsahu společností Glassfish bylo umožněno díky tomu, že společnost CD Projekt Red v květnu vydala modifikační nástroj REDkit pro PC verzi hry Zaklínač 3: Divoký hon. Společnost tento modifikační nástroj oznámila loni, aby umožnila hráčům na PC vdechnout hře nový život jakkoli budou chtít. REDkit byl již dříve vydán pro Zaklínače 2, ale pokud víme, nebyl použit k vložení dříve zamítnutých scén do hry, jak to vidíme nyní. Co se týče původu odstraněného obsahu, Glassfish jej získal z obsahu, který byl vystřižen z hlavní hry, ale stále se nachází v souborech hry.

Zdroj: engadget.com