Model X vrazil do floridské posilovny, auto podle řidičky samo od sebe zrychlilo

Elektromobil Model X od společnosti Tesla vrazil do floridské posilovny Anytime Fitness a jen těsně se vyhnul návštěvníkům. Řidička měla po incidentu na policii vypovědět, že vůz začal krátce před nehodou sám od sebe nabírat rychlost, i když prý šlapala na brzdu.

Nehodu zachytily bezpečnostní kamery – je na nich zachycen muž slézající z běžeckého pásu a Model X, jak proráží skleněné dveře posilovny a naráží uvnitř do několika strojů. Vyšetřovatelé se nyní snaží zjistit, jestli auto mělo během jízdy aktivovanou funkci autopilota (pokročilou asistenci řízení). Společnost v prohlášení uvedla, že bezpečnost zákazníků bere velmi vážně, a dodala, že analyzuje diagnostické záznamy u každého incidentu, kdy její vozy údajně samy od sebe nečekaně či náhle zrychlily. Záznamy z diagnostiky prý zatím vždy ukázaly, že její auta fungovala tak, jak měla.

Podle společnosti se nehody, při níž dochází k nesprávnému použití pedálu, stávají u všech typů aut, nejen u jejích elektromobilů. Upřesnila, že plynový pedál všech jejích vozů má dva záložní senzory, které jasně indikují, kdy je stlačen, typicky nohou řidiče. Tesla bude chtít, aby se příčina nehody určila co nejdříve, a ukázalo se, že na vině není její technologie.

Jakkoli nehoda může vypadat bizarně, není to poprvé, kdy do posilovny vrazilo auto od Tesly. V roce 2016 ztratil řidič nad svým Modelem S kontrolu a vozidlo shodou okolností také na Floridě nabouralo do fitness centra Lighthouse Point Gym, nedostalo se však dovnitř. Kuriózní je, že podle výpovědi řidiče vůz také sám od sebe zrychlil.

Tesla však tehdy pro web Electrek uvedla, že po prozkoumání diagnostických záznamů auta si je jista, že řidič těsně před nehodou šlápl krátce na plyn.

 

Zdroj: digitaltrends.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.