Foto použito se svolením Louis Vuitton.

Módní značka Louis Vuitton představila vlastní reproduktor, designem připomíná rekvizitu z Avengers

Ačkoliv je značka Louis Vuitton primárně zaměřená na módu, občas se neubrání i pokusům v rámci technologického oboru. Nejnovějším případem experimentu, který leží na pomezí designu a technologie, je reproduktor Horizon Light Up Speaker. Tento gadget působí na první pohled trochu jako rekvizita k filmům o superhrdinech Avengers.

Podle autorů tohoto přístroje bude Horizon sloužit jako umělecký středobod obývacího pokoje. Poskytuje podle nich jedinečnou vyváženou směs módy a technologie. Cílem bylo mimo jiné porušit klasické konvence toho, jak by měl reproduktor vypadat. Tento cíl je ve formě Horizonu nepochybně splněn a s jistotou můžeme říci, že se jedná o zařízení, které vyvolá u návštěvníků spoustu otázek.

Na vytvoření reproduktoru byly použity materiály, jako je koženka, nerezová ocel nebo 35 LED diod. V designu nechybí ani značky a symboly spojené právě s módní značkou Louis Vuitton. Samotný název značky je také napsaný na obvodovém kruhu celého reprodukturu. Samotný tvar reproduktoru, který vypadá jako dvojice jehlanů se spojenými podstavami vyzývá k pokusům o efektní umístění. Díky speciální základně dokáže reproduktor stát na špiče. Není problém jej také vyndat a „povalit“ na jednu stranu.

Po technické stránce by se mělo jednat o poměrně dobrý reproduktor, který je vybaven třípalcovým subwooferem, dvěma 0,75palcovými výškovými reproduktory a třemi mikrofony pro hlasové hovory. Na jedno nabití měl reproduktor zvládnout přehrát 15 hodin hudby. Největší „překážkou“ bude ale cena zařízení. Jedná se o design Louis Vuitton a za ten se platí, přesněji tedy 2 890 dolarů, což je za domácí bezdrátový reproduktor poměrně vysoká cena.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.