Foto: Momentus

Momentus kvůli nedostatku financí odkládá další vesmírnou misi

Společnost Momentus, která se zabývá vesmírnou dopravou, odložila z finančních důvodů další let svého vesmírného modulu a propustila pětinu zaměstnanců. Společnost uvedla, že plánovaný start modulu Vigoride-7 odvolala z důvodu “neschopnosti zajistit pokračování provozu k očekávanému datu startu v důsledku omezené likvidity a nedostatku finanční hotovosti“.

Společnost Momentus však neposkytla žádné další podrobnosti. Ke konci třetího fiskálního čtvrtletí uvedla, že má rezervy hotovosti ve výši 9,7 milionu dolarů. V tom samém čtvrtletí vykázala čistou ztrátu 15,2 milionu dolarů při příjmech 339 000 dolarů.

Kromě toho společnost propustila 20 % svých zaměstnanců. To aby “snížila míru čerpání hotovosti a zároveň si udržela talenty, které potřebuje k realizaci svých klíčových krátkodobých iniciativ.” Nejedná se o první propouštění. Na konci druhého čtvrtletí minulého roku společnost propustila 30 % stávajících zaměstnanců.

Momentus naposledy vypustil modul Vigoride v dubnu 2023 na misi Transporter-7. Kromě toho společnost v listopadu vyslala pět družic v rámci mise Transporter-9, přičemž místo svého modulu Vigoride použila zařízení třetí strany.

Společnost uvedla, že aktivně pracuje na získání peněz, ale zatím nemá “definitivní závazky” pro další financování. Údajně také jednala s “několika potenciálními strategickými partnery”. Společnost upozornila, že její “schopnost pokračovat ve financování provozu v příštích několika týdnech“ bude záviset na tom, zda se jí podaří získat další kapitál nebo navázat strategickou spolupráci.

Zdroj: www.spacenews.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.