Foto: se svolením LG

Monitor DualUp od LG nabízí nezvyklý poměr stran a vypadá jako dvě obrazovky nad sebou

Společnost LG ukázala několik nových monitorů, jejichž oficiálního představení se dočkáme v lednu na veletrhu CES 2022. Jeden z nich přitom vypadá velmi neobvykle a půjde o vůbec první takový formát na trhu. Tento nový monitor DualUp má totiž neobvyklý poměr stran 16:18. Jde o vertikální displej s rozlišením 2 560 x 2 880 pixelů, který nese název Square Double QHD. Pokud uživatel použije funkci vertikálního rozdělení, vypadá DualUp jako byste na sebe položili dva 21,5palcové monitory.

Ačkoli monitor vypadá přinejmenším nezvykle, LG tvrdí, že by mohl být lepší než horizontálně zdvojené monitory nebo použití dvou obrazovek vedle sebe. Důvod je prostý – uživatel jednoduše nemusí v tak velké míře pohybovat hlavou do stran, což často způsobuje bolesti v oblasti krční páteře.

Kromě toho DualUp také šetří místo na stole. Dodávat se bude se stojanem LG Ergo, který lze upnout na většinu běžných pracovních stolů. Kromě výše uvedeného rozlišení, nabídne monitor Nano IPS jas 300 nitů, kontrastní poměr 1000:1 a podporu HDR10.

Kromě DualUp představila společnost LG také UltraFine, což je 32palcový 4K UHD monitor. Ten disponuje běžným poměrem stran, nicméně jako úplně první využívá technologii panelu LG Nano IPS Black, která umožňuje dosáhnout kontrastního poměru 2 000:1.

Více podrobností o obou novinkách se dozvíme již brzy (konkrétně 4. ledna). Kromě monitorů společnost LG na veletrhu CES 2022 představí také nový soundbar a dva nové televizory.

Zdroj: engadget.com