Foto: se svolením Motorola

Motorola chystá další špičkový telefon, pravděpodobně se pochlubí 200Mpx fotoaparátem, obnovovací frekvencí 144 Hz a Snapdragonem 8 Gen 1 Plus

Motorola je prvním OEM výrobcem, který vstoupil na trh s první vlajkovou lodí, která se mohla pochlubit Snapdragonem 8 Gen 1. Konkrétně šlo o smartphone Moto Edge X30. Nyní se však začalo proslýchat, že společnost má v rukávu ještě jedno eso – tedy přesněji ještě jednu vlajkovou loď.

Nejnovější únik mluví o zařízení s kódovým označením Frontier, na kterém Motorola pracuje. Tento nový telefon by se měl pochlubit špičkovými parametry včetně vlajkového SoC Snapdragon, zakřiveného displeje s vysokou obnovovací frekvencí, podpory rychlého nabíjení či nového snímače fotoaparátu HP1 od společnosti Samsung.

Konkrétně bychom se měli dočkat čipové sady Qualcomm s kódovým označením SM8475, jež by měla být spárována s 8 až 12 GB RAM a 128 až 256GB úložištěm. Kódové označení čipové sady přitom naznačuje, že by se mohlo jednat o variantu Plus stávajícího Snapdragonu 8 Gen 1. A to vzhledem k tomu, že Snapdragon 8 Gen 1 má kódové označení SM8450. Právě změna posledních dvou číslic by mohla znamenat, že se jedná o vylepšenou (Plus) variantu stávajícího vlajkového čipsetu. Ovšem stále jde pouze o čistou spekulaci.

Dále únik prozradil, že bude nová Motorola vybavena 6,67palcovým zakřiveným FHD+ OLED displejem s obnovovací frekvencí 144 Hz. A zdá se, že ostudu nebude dělat ani fotoaparát. Primární snímač Samsung HP1 totiž nabídne 200 Mpx a pravděpodobně jej doplní 50Mpx ultraširokoúhlý snímač a 12Mpx teleobjektiv IMX664. Přední strana telefonu pak nabídne 60Mpx selfie fotoaparát OmniVision OV60A s funkcí Always On.

Mezi další zajímavé specifikace Motoroly Frontier patří také velmi rychlé nabíjení – konkrétně až 125W kabelové a 50W bezdrátové. Přestože prozatím informace o dalších podrobnostech chybí, v následujících týdnech či měsících se jistě dozvíme více.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.