Foto: se svolením Motorola

Motorola překvapila – nový Edge 40 Pro se tváří jako vlajkový telefon

Motorola se v posledních letech v oblasti vlajkových telefonů příliš neprosadila, to se ale možná brzy změní. Společnost totiž představuje model Edge 40 Pro, který je globální verzí modelu X40, jenž se objevil v Číně na konci loňského roku. Je vybaven čipsetem Snapdragon 8 Gen 2, 6,67palcovým displejem s obnovovací frekvencí až 165 Hz a stupněm krytí IP68 pro odolnost vůči povětrnostním vlivům a prachu.

Již podle těchto specifikací můžeme říci, že jde o vážného adepta na vlajkovou loď se systémem Android, tedy alespoň na papíře. Na evropské trhy se dostane v nejbližších dnech, a to za 899,99 EUR (v přepočtu zhruba za 21 tisíc).

Kromě stupně krytí IP68 (které loňský Edge Plus nenabízel) se může pochlubit 12 GB RAM, 50megapixelovým hlavním fotoaparátem s optickou stabilizací, velmi rychlým 125W kabelovým nabíjením a 15W bezdrátovým nabíjením. K dispozici je 12megapixelový, 2x teleobjektiv, což je další vylepšení oproti modelu Edge Plus, ten totiž teleobjektiv neměl.

Ke zlepšení by mělo dojít i v oblasti softwarové podpory. Zatímco u modelu Edge Plus byly slíbeny pouze dvě aktualizace operačního systému a tři roky bezpečnostních aktualizací, nově by měla Motorola nabízet více, ačkoli prozatím nevíme, jak bude podpora konkrétně vypadat. Pravdou ale je, že pokud se chce vyrovnat Samsungu, bude se muset snažit. Samsung totiž standardně nabízí čtyři aktualizace operačního systému a pět let bezpečnostní podpory.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.