Foto: se svolením Microsoft

MS Teams nyní obsahuje legendární hry jako Solitaire a Minesweeper pro více hráčů

Společnost Microsoft přidala do služby Teams novou aplikaci s názvem Games for Work, která uživatelům umožní pustit se společně do hraní ve více hráčích. Až 250 lidí si nyní může zahrát Microsoft Solitaire, Microsoft Minesweeper, Microsoft IceBreakers a Microsoft Wordament.

Solitaire a Minesweeper jsou samozřejmě klasické hry pro Windows. V Solitaire se hráči mohou utkat o první místo. Ve hře Minesweeper se naopak spojí, aby vyčistili hrací plochu, kdy každý bude mít několik životů pro případ, že klikne na minu.

Není překvapením, že Wordament je hra se slovy. K dispozici je žebříček, ve kterém se můžete podívat, jak si vedete ve srovnání se svými kolegy. Ve hře IceBreakers budete odpovídat na otázky týkající se určitých témat a možná se o svých kolezích dozvíte něco zajímavého.

Na aplikaci Games for Work spolupracoval tým Teams s Microsoft Casual Games, divizí Xbox Game Studios. Podle Microsoftu je cílem této aplikace pomoci spolupracovníkům „zastavit se a načerpat novou energii” ve virtuální kanceláři. Odvolává se přitom na údaje, podle nichž jsou týmy, které spolu 45 minut hrají hry, o 20 % produktivnější než ty, které se rozhodnou pro jiné typy teambuildingových aktivit. „Výzkumy ukazují, že hraní her stimuluje kognitivní funkce, pomáhá rozvíjet empatii a podporuje začlenění, budování týmu a učení,” dodala společnost.

Možná se dočkáme dne, kdy společnost Microsoft zapracuje Xbox Cloud Gaming do služby Teams. Do té doby můžete alespoň s kolegy odklízet virtuální minová pole a utkávat se v Solitaire.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.