Foto: Unsplash

Musk není fandou homeoffice, zaměstnanci SpaceX a Tesly se musí vrátit do kanceláří

Elon Musk opět překvapil jedním ze svých zásadových názorů. Zaměstnancům společností Tesla a SpaceX nyní vzkázal zcela jasnou zprávu: Musíte strávit v kanceláři minimálně 40 hodin týdně, nebo ze společnosti odejít.

To, že screenshoty e-mailu zaslaného zaměstnancům jsou pravé, Musk sám potvrdil na svém Twitteru. Podle deníku The New York Times obdrželi pracovníci obou společností od Muska podobnou zprávu, z níž jasně vyplývá, že se všichni musí 40 hodin týdně hlásit v kanceláři. Musk také napsal, že zaměstnanci již nebudou moci pracovat ze „vzdálených poboček“, které nesouvisejí s jejich pracovními povinnostmi, a uvedl příklad zaměstnance personálního oddělení továrny ve Fremontu, který pracuje v jiném státě.

„Čím jste služebně starší, tím viditelnější musí být vaše přítomnost,“ uvedl Musk v memorandu pro zaměstnance SpaceX, které získal The New York Times. „Proto jsem strávil tolik času v továrně – aby mě ti, kteří jsou na lince, viděli pracovat vedle sebe. Kdybych to neudělal, SpaceX by už dávno zkrachovala,“ vysvětlil své stanovisko.

Muskův nekompromisní postoj k práci na dálku je přitom v ostrém kontrastu s řadou dalších velkých technologických společností, které umožnily všem nebo většině zaměstnanců požádat o práci z domova natrvalo (například včetně Facebooku, Twitteru, Salesforce a Slacku).

Podle agentury Bloomberg již určité obavy vyjádřili také zaměstnanci Twitteru, kteří budou pravděpodobně podléhat Muskovi, jakmile bude dokončena akvizice společnosti.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.