Musk oznámil, že Tesla pokryje svými nabíjecími stanicemi celou Evropu

Nečekaný vánoční (resp. povánoční) získali od Elona Muska všichni majitelé elektromobilů Tesla. Během diskuze pod jedním z Twitterových příspěvků Musk totiž slíbil, že v příštím roce společnost zajistí úplné pokrytí Evropy svými čerpacími stanicemi Supercharger.

Musk reagoval na obavy jednoho irského majitele vozu Tesla, že nebude mít svůj vůz kde dobít. Generální ředitel společnosti Tesla na to odpověděl, že stanice Supercharger, kde je možné auto za čtyřicet minut dobít na 80 procent plné kapacity baterie by měly pokrýt cestu z Irska do Kyjeva, stejně jako z Norska do Turecka.

Muskův slib navazuje na dříve avizované plány zdvojnásobit během příštího roku počet dobíjecích stanic na území Evropy. Podle plánů Tesly by tak její dobíjecí stanice měly být dostupné v dojezdové vzdálenosti elektromobilů více než devadesáti pěti procentům populace.

Někteří odborníci však upozorňují na to, že Elon Musk často mívá tendence slibovat více, než jeho společnost dokáže splnit. Původně měl počet dobíjecích stanic po celém světě přerůst hranici 18 000 avšak doposud je jich v činnosti „pouze“ 11 853. Svůj plán nezvládla Tesla splnit ani v předchozím roce. Musk také naznačil, že v roce 2020 by se dobíjecí stanice společnosti Tesla měly objevit také v Africe. Tam však žádná přesnější čísla neuvedl.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.