Musk potvrdil, že spolu s Teslou Cybertruck vyjde i elektrická terénní čtyřkolka

Během prezentace elektrického pickupu Tesla Cybertruck jsme byli svědci odhalení ne jednoho, ale hned dvou nových produktů, které Tesla v nejbližších letech chystá, protože však veškerou pozornost na sebe strhl nový automobil (a dění kolem něj) elektrická čtyřkolka, se kterou vyjel jeden z účastníků prezentace na korbu nového vozu, zůstala trochu v pozadí.

Nyní se (jak jinak než prostřednictvím Twitterového účtu Elona Muska) dozvídáme o tomto dopravním prostředku, trochu více. Zásadní informací je, že Tesla plánuje uvolnit své ATV (jak zní oficiální zkratka pro terénní čtyřkolky) spolu s autem Cybertruck nejpozději však do konce roku 2021. Přesnější specifikace jako je dojezdová vzdálenost na jedno nabití nebo výkon zatím známi nejsou.

Během prezentace bylo ukázáno, že čtyřkolku bude možné přímo na korbě Cybertrucku nabíjet z baterie automobilu ze zásuvky 110 V/ 220 V. Jestli to je finální verze nabíjecího systému zatím říci nemůžeme.

Musk si ve svém příspěvku také pohrával s myšlenkou terénní motorky. Na svém Twitteru také napsal, že silniční elektrický motocykl z dílny Tesly rozhodně v plánu není. Jedná se podle něj o nebezpečný dopravní prostředek, sám se na silniční motorce téměř zabil, když mu bylo 17 let.

Ačkoliv jsou v současnosti elektrické motocykly velmi populární a i tradiční motocyklové značky jako Harley Davidson mají své modely na elektrický pohon. Otázkou tedy je, jestli Tesla na tento trh, i přes ideové hodnoty svého ředitele v budoucnosti nevstoupí. Zatím však nemusí mít konkurence obavu.

Zdroj: electrek.co

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.