Foto: se svolením Tesla

Musk tvrdí, že jeho Cybertruck bude vodotěsný, aby mohl sloužit také jako loď

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk ve čtvrtek na Twitteru napsal, že jeho dlouho očekávaný Cybertruck bude „dostatečně vodotěsný“, aby jej bylo možné využít také jako loď.

V následujícím tweetu Musk celou věc vysvětil. Podle svých slov totiž potřebuje nový způsob dopravy, jak cestovat ze svého stále vyvíjeného texaského kosmodromu Starbase na ostrov South Padre Island, který se nachází u jihozápadního pobřeží. Nutno podotknout, že se na této trase nachází most, který ale vyžaduje několik kilometrů jízdy kolem mysu navíc. Každopádně Musk je známý svými extrémně krátkými lety soukromým tryskáčem, proto není jeho současný postoj příliš překvapivý.

Stejně tak je však potřeba brát celou věc s velkou rezervou. Musk totiž již dříve překvapoval podobnými výroky – například v roce 2016 řekl, že Model S plave dostatečně dobře na to, aby se na krátkou dobu změnil v loď. Tah by přitom zajištovalo otáčení kol, což je však velmi neefektivní.

Pravdou také je, že Musk toho o svém Cybertrucku slíbil už opravdu hodně. Známý je výrok o „neprůstřelnosti“ oken, který však vydržel velmi krátce, jelikož okna nepřežila několik hodů ocelovou koulí o velikosti baseballového míčku.

Cybertruck by se měl objevit v roce 2023. Avšak vzhledem k tomu, že je Musk vyhlášený nedodržováním termínů, je potřeba zdůraznit „měl by“. Zůstává proto otázkou, kdy se tohoto vozidla skutečně dočkáme.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.