Foto: Pxfuel

Musk údajně využil firemní peníze Tesly na stavbu soukromého skleněného domu

Tesla nyní řeší delikátní případ – podle dostupných informací měl totiž generální ředitel Elon Musk využít firemní peníze na stavbu soukromého domu. Deník The Wall Street Journal tvrdí, že vedení firmy zahájilo vyšetřování kvůli podezření, že Musk pravděpodobně využívá firemní prostředky k výstavbě domu poblíž továrny Gigafactory v Austinu.

Tyto nekalé praktiky, které si vysloužily přezdívku Projekt 42, údajně zahrnují nákup speciálního skla za miliony dolarů. Šlo přitom o tak velký nákup, že vzbudil pozornost zaměstnanců. Je také známo, že společnosti s ručením omezeným spojené s Muskem a vedoucími pracovníky nakoupily v této oblasti velké množství pozemků.

Dům ze skla měl mít netradiční půdorys – buď deformovaný šestiúhelník, nebo kouli připomínající obchod společnosti Apple. Zdá se také pravděpodobné, že mělo jít o osobní prostor, jelikož návrhy zahrnovaly také ložnice, koupelny a kuchyň.

Výsledky vyšetřování prozatím nejsou známy. Tesla před lety rozpustila své PR oddělení a Musk se k celé věci zatím nevyjádřil. Ačkoli vedoucí pracovníci Tesly dostávají velké odměny, jako jsou například osobní tryskáče, způsob, jakým jsou tyto odměny udělovány, je poměrně přísný. Automobilka vyžaduje audit výboru představenstva pro každý výdaj nad 120 000 dolarů, na kterém má daná osoba podstatný zájem.

Není to poprvé, co se vysoce postavený manažer dostal do podobné situace. Například odcházející provozní ředitelka Mety Sheryl Sandberg čelila obvinění z toho, že využívala firemní zdroje k prosazování osobních cílů, jako je plánování svatby nebo snaha potlačit zpravodajství kritické k jejímu bývalému partnerovi Bobbymu Kotickovi.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.