Foto: Unsplash

Musk zvyšuje ceny satelitního internetu Starlink, prý kvůli inflaci

Růst cen, který v poslední době zaznamenáváme téměř ve všech odvětvích, se dotkne také služeb satelitního internetu Starlink Elona Muska. I podle něj jsou některé z chystaných změn v cenách služeb výsledkem rostoucí inflace. Zvýšila se jak cena samotné sady s anténou Starlink, tak pochopitelně i cena za služby.

„Vzhledem k nadměrné míře inflace se cena soupravy Starlink s platností od dnešního dne zvyšuje ze 499 na 549 dolarů pro zákazníky, kteří zaplatili zálohu, a na 599 dolarů pro všechny nové objednávky,“ uvádí se v e-mailu společnosti SpaceX. „Kromě toho se zvýší cena měsíční služby Starlink, a to z 99 na 110 dolarů. Nová cena bude platit pro předplatitele od 22. dubna 2022.“

V e-mailu, v němž společnost změny oznámila, se dále uvádí, že během prvního roku mohou zákazníci službu zrušit a získat „částečnou náhradu ve výši 200 dolarů“ nebo plnou náhradu, to však pouze v případě, pokud bylo jejich zařízení doručeno během posledních 30 dnů.

Zvyšování cen mnoho uživatelů očekávalo, pravdou ale je, že oznámený nárůst není malý. Tento satelitní internet v současné době používá více než 250 tisíc uživatelů. Prozatím ale není dostupný celosvětově (o dostupnosti v ČR se mluví v kontextu letošního roku), nicméně rychlost, s níž přibývá dalších zákazníků, se zvyšuje. A to i přesto, že také společnosti SpaceX se dotkla čipová krize a výrobní kapacity musely být omezeny.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.