Foto: Pxfuel

Muskova nová společnost xAI zabývající se umělou inteligencí zahajuje provoz

O nové společnosti Elona Maska xAI slýcháme již několik měsíců. Nicméně dnes 4. listopadu tato společnost zabývající se umělou inteligencí na trh přinese svůj první produkt – AI model. Jedná se svým způsobem o beta fázi, protože bude uvolněn pouze pro vybranou skupinu (o koho konkrétně půjde, ale nebylo upřesněno).

Musk si od své UI slibuje vznešené věci (se svým typickým velikášstvím mluvil dokonce o porozumění povaze vesmíru) a oznámil, že v některých ohledech je to to nejlepší, co v současnosti existuje. Podle svých slov se chystá soutěžit s AI modely dalších velkých společností, jakými jsou OpenAI, Google, Meta a další.

Zdá se, že načasování není náhodné. Elon Musk tento týden vystoupil na úvodním britském summitu o bezpečnosti umělé inteligence, na němž Spojené království a USA oznámily investice do ochranných systémů. Kromě toho společnost OpenAI pořádá 6. listopadu svůj vůbec první DevDay, takže Musk by mohl vzít společnosti vítr z plachet. Obě společnosti jsou nejen rivalové, ale Musk byl ve skutečnosti v roce 2015 se Samem Altmanem původním členem představenstva společnosti OpenAI, než došlo k neshodě, jež vedla k jeho odchodu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.