Foto: se svolením GSMA

MWC 2022 má ambice navázat na předpandemické roky

Veletrh MWC v Barceloně se letos bude moci znovu naplno rozběhnout, a to od pondělí 28. února do čtvrtka 3. března. Na největší veletrh mobilních technologií je v současné době přihlášeno více než 1 800 účastníků a vystavovatelů ze 183 různých zemí světa, což je skvělé číslo vzhledem k tomu, že loni řada velkých společností (včetně Samsungu, Lenova, Qualcommu či Googlu) svoji účast zrušila a mnohé daly přednost virtuálnímu představení svých nových produktů. V roce 2020 byl veletrh MWC oficiálně zcela zrušen kvůli pandemii koronaviru.

Nicméně letos se vrátí mnoho velkých jmen z oblasti mobilních technologií, včetně největších hráčů, mezi něž patří Google, Samsung, Huawei, Oppo, Nokia, Ericsson, a dokonce i Meta. Mimo to společnost Samsung oznámila živě vysílanou akci, která se bude konat 27. února souběžně s veletrhem MWC a na které by měla odhalit nový notebook Galaxy Book.

Přestože organizátoři by byli nejraději, kdyby se jim podařilo navázat na původní předpandemický stav, je jasné, že ani letošní ročník nebude stejný, jaký si pamatujeme z roku 2019. V Evropě je totiž hlášeno stále velké množství případů nákazy variantou omikron, což znamená zachování některých opatření a pro některé firmy je to i důvodem k tomu, aby se akce v prezenční formě neúčastnily vůbec (svoji roli přitom pravděpodobně hraje i finanční hledisko, jelikož online akce vyjde samozřejmě levněji).

Letošní akce se tak nezúčastní Lenovo, Sony a Asus. Právě Sony přitom patřil mezi tradiční velké přispěvatele. I tak však letos můžeme očekávat velmi zajímavou akci, která přinese velké množství novinek.

Zdroj: theverge.com