MWC ve stínu koronaviru, první velké značky ruší na největší světové mobilní show své konference

Probíhající epidemie koronaviru ovlivňuje také technologický svět. Protože zdrojem nákazy je Čína, země s největší populací a také výrobní kapacitou na světě, vstoupila tamní opatření do herního světa i do produktivity řady výrobců elektroniky. A přestože se epidemii daří mimo Čínu zatím udržet pod kontrolou, začíná ovlivňovat i akce světového formátu mimo Čínu.

Už za necelé tři týdny startuje v Barceloně veletrh MWC, který každoročně uvítá stovky tisíc návštěvníků z celého světa, a to jak z řad profesionálů, tak fanoušků mobilních technologií. A právě takový typ akce se řadí k těm potenciálně nejrizikovějším.

Svou tiskovou konferenci zatím na neurčito odvolalo LG. Objevila se také zpráva, že stejný krok udělala značka ZTE, avšak její vedení to posléze dementovalo. V posledních letech převažuje v programu MWC právě program výrobců z Číny a letošní rok měl tento trend potvrdit. Velké značky jako Xiaomi, Vivo nebo Honor serveru The Verge potvrdily, že se svojí účastí v plné šíři počítají i nadále. Společnost Huawei musela v minulých dnech zrušit svoji vývojářskou konferenci pořádanou v Číně, avšak to by na MWC nemělo mít dle vedení společnosti žádný vliv.

Asociace GSM, která je hlavním organizátorem veletrhu MWC zatím se žádnými výraznějšími změnami nepočítá a tvrdí, že by veletrh měl proběhnout stejně jako obvykle. Tato akce je svého druhu největší na světě a její rozpočet se počítá v desítkách až stovkách milionů EUR, pořadatelé tedy udělají vše proto, aby proběhla v maximální možné míře. Otázkou je, jak se bude nadále vyvíjet situace okolo nákazy a jak bude ovlivněna návštěvnost veletrhu.

 

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.