Na Floridě zatkla policie muže kvůli přeřezání brzd u více než stovky elektrických koloběžek

Ve floridském městě Fort Lauderdale zadržela policie muže, který měl přeřezat brzdy u zhruba 140 elektrických koloběžek. Bizarního vandalského jednání se podle ní 59letý Randall Thomas Williams dopouštěl od dubna. 

   Williams vyrážel ke koloběžkám obvykle před svítáním a s sebou si bral rukavici, štípací kleště na dráty a normální kleště. Motivy svého počínání nebyl schopen strážcům zákona vysvětlit.

   Policie o poškozených koloběžkách informovala společnost Lime a jejich další provozovatele. Ti je podle svých slov nyní aktivně stahují ze služby, aby se zabránilo zraněním jezdců. Policie v tuto chvíli nedovede říci, jestli se na nich někdo skutečně zranil. 

   Loni město udělilo společnostem Lime, Bolt a Bird na provozování koloběžek roční licenci, která vyprší v listopadu. Poté, co se tak stane, plánuje radnice diskutovat o tom, jaké dopady koloběžky měly na dopravu a kvalitu života.

   Případ floridského města není ojedinělý. V poslední době byly případy poškozování koloběžek ve velkém zaznamenány i jinde v USA, např. v San Francisku, Los Angeles nebo Louisville. Pro výše uvedené i jiné společnosti to začíná být vážný problém, protože tím přicházejí o velké peníze a nejsou zatím schopné do ulic dostat nové, odolnější modely.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.