Foto: Unsplash

Na Instagramu lze nově nastavit sdílení příspěvků pouze s přáteli

Instagram rozšiřuje svou funkci Blízcí přátelé (Close Friends) ze Stories a Notes na příspěvky ve feedu a Reels. Budete tak moci sdílet příspěvky v Reels a feedu s menším (a možná také důvěryhodnějším) publikem namísto všech, kteří vás sledují.

Tým Instagramu tvrdí, že uživatelé používající funkci Blízcí přátelé získají způsob, jak se bez nátlaku spojit s lidmi, na kterých jim záleží. Vývojáři doufají, že rozšířením možnosti Blízcí přátelé na příspěvky z Reels a feedu uživatelům zajistí mnohem větší míru autenticity, jelikož bude možné rozhodnout, kdo daný obsah uvidí.

Sdílení příspěvku z Reels nebo feedu pouze s blízkými přáteli je poměrně jednoduché. Při jeho vytváření stiskněte tlačítko Audience, vyberte možnost Blízcí přátelé a poté klepněte na možnost Sdílet. Příspěvek nebo Reels získá zelený štítek s hvězdičkou, takže ti ze seznamu Blízkých přátel, kteří ho uvidí, budou vědět, že do této skupiny patří.

Stojí za zmínku, že seznam Blízkých přátel bude tvořit stejná skupina lidí ve všech funkcích Instagramu. Instagram však hledá další způsoby, jak sdílet cokoli s menším publikem. Minulý měsíc šéf Instagramu Adam Mosseri prozradil, že jeho tým experimentuje se způsobem, jak umožnit uživatelům sdílet Stories s různými podskupinami sledujících. Pro srovnání uživatelé Facebooku si již dlouho mohou nastavit mnoho různých seznamů přátel a vybrat si, se kterými budou příspěvek sdílet.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.