Zdroj: ubisoft.com

Na internet uniklo půlhodinové video Assassin’s Creed Valhalla

Přestože se vývojářské studio Ubisoft snaží o odstranění všech reuploadů třicet minut trvajícího videa zobrazujícího herní záběry z chystané novinky Assassin’s Creed Valhalla, prozatím se jí to nedaří a internetem stále kolují jeho kopie. Na neděli 12. července (ve 21 SELČ) přitom studio plánuje vlastní velkou online událost Ubisoft Forward, v rámci níž by mělo dojít k představení řady exkluzivních herních novinek právě včetně očekávané Assassin’s Creed Valhalla. Předčasný únik proto pochopitelně není zrovna dvakrát vítaný.

Dosud přitom byly dostupné pouze dva oficiální trailery, které však nezahrnovaly herní záběry. Současný únik naopak nabízí právě ty. Hned na začátek je ale potřeba říci, že video bylo pořízeno již dříve. Je proto důležité se na celou ukázku dívat jako na ranou verzi hry, kvalita grafiky tudíž bude v konečné podobě výrazně lepší.

Z ukázky však můžeme velmi dobře rozpoznat, jaké herní možnosti a novinky Assassin’s Creed Valhalla nabídne. Hráč se v ní ujme role hlavní postavy Eivora, vikingského nájezdníka a vůdce divokého klanu, který v Anglii hledá půdu, na níž by se usadil. Hra zahrnuje velké množství bitev, v jejichž rámci je ale možné využít některé nové funkce.

Například zbraně, které leží na zemi, je možné zvednout a hodit po nepříteli, ten má navíc slabá místa, která jsou označena žlutě (např. pokud na ně namíříte lukem). U protivníků se například také nově zobrazují dvě lišty, z nichž horní zodpovídá za život a spodní ukazuje míru vyčerpání. Pokud je nepřítel do určité míry vyčerpaný, nemůže provádět speciální útoky. Oproti předchozím dílům Assassin’s Creed by měla Valhalla klást také podstatně větší důraz na rozhodnutí hráče, která budou mít viditelnější dopady v následujícím ději.

Hra vyjde pro PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Stadii.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.